Tiem, kuri nav atklājuši “stir fry” gatavošanu, īsumā varu teikt, ka tas ir ķīniešu ēdienu gatavošanas veids, kad visas sastāvdaļas tiek gatavotas wok pannā, karstā eļļā. Mājās mēs tā gatavojam dažāda veida nūdeles ar dārzeņiem un jūras veltēm (visbiežāk garnelēm), klāt pievienojot dažādas mērce – sākot ar soju un beidzot ar sarežģītākām pašgatavotām mērcēm.

No latviešu blogeriem, visbiežāk tās gatavojusi Linda (lindasvirtuve.lv)

Grētai nekādas sarežģītās mērces negatavoju, bet sava veida “stir fry” sanāca. Wok pannā gatavoju stikla nūdeles ar dārzeņiem. Cepšanai izmantoju olīveļļu, bet tehniski iespējams bija izmantot arī kokosriekstu sviestu.

Sastāvdaļas 1- 2 porcijām:

Saujiņa stikla nūdeļu (ar tām tāpat kā ar spageti – vienmeŗ par daudz sanāk :))

1 maza izmēra cukini

1 tomāts (vai vairāki ķiršu tomātiņi)

1/2 – 1 paprikas 

Sauja garneļu

Olīveļļa

Ja lieto saldētas garneles, tad tās vispirms atsaldē. Garneļu lietošana  nav obligāta. Grētai vienkārši tās ļoti garšo un mājās bija.

Uzvāra ūdeni. Vārošā ūdenī uz pāris minūtēm ieliek stikla nūdeles un izņemot ārā, ieliek tās aukstā ūdenī. Izņem no ūdens un ieliek sietiņā, lai notek.

Sasmalcina dārzeņus – nomazgā, notīra un sagriež smalkos salmiņos. Noliek maliņā.

Uzkarsē wok pannu un vispirms apcep garneles. Kad tās gatavas, izņem no pannas. Pannā liek dārzeņus, mazliet apcep, pievieno stikla nūdeles un visu samaisa. Pašās beigās pievieno garneles.

Stikla nūdeļu, tāpat kā parasto nūdeļu un spageti, ēšana bērnam ir diezgan sarežģīts process, tādēļ es parasti tās sagriežu ar nazi, lai vieglāk pašam ēst. Protams, var jau ļaut arī ar rokām garās nūdeles mēģināt apēst.

Stir fry var likt tos dārzeņus, kas mazajam garšo arī svaigā veidā, jo nekāda lielā gatavošana nesanāk. Protams, vari arī izsautēt dārzeņus pilnībā, pirms pievieno nūdeles. Tāpat jūras velšu vietā var lietot arī gaļu – liellopu gaļas strēmelītes, piemēram. Stikla nūdeļu vietā var lietot rīsu nūdeles vai pat rīsu makaronus.

11149515_1569421279988896_1587178881494607801_n

Raksta titulbilde no Pinterest.com krājumiem