Tad, kad ej ar bērniem brokastīs, tad lielākoties, vismaz mūsmājās, tās bērniem ir jau vai nu otrās brokastis vai jau pusdienas. Brīvdienās ilgāk gulēt nozīmē mazāk būt nomodā, so...thanks, but no! Vismaz manām meitenēm!

Kādu laiku gan neko neesmu pievienojusi mūsu "ārpusmājas ēstuvju" sarakstam. Ik pa laikam kas jauns parādās, bet reizēm ātrāk pazūd, kā paspēju ko uzrakstīt. Bet šoreiz par divām vietām, kuras, gribētos būt drošai, tik drīz nepazudīs -  "Mielotava" Čiekurkalnā un C.U.T., Radisson Blu Elizabet Hotel, Elizabetes ielā. Abas krietni atšķirīgas, bet tas pat labi, un tomēr abas vieno svarīgs punkts - var garšīgi paēst!

Tas jau kā likums mūsmājās - jo dziļāks un drēgnāks rudens, jo biežāk brīvdienās, it īpaši svētdienās, izlemjam brokastot ārpus mājas. Tādēļ, ka tas ir iemesls, sataisīties, iziet no mājas un ja jau esi izgājis, tad var arī atrast, ko darīt pēc ēšanas, lai nav jāsēž mājās, neskatoties uz lietu, vēju un tumšo laiku, kāds mums te pēdējā laikā ir. 

Jau pavasarī atklājām feinu vietu, kura, mums par prieku, pieder mums zināmam un ļoti foršam cilvēkam. Runa ir par "Mielotava" Čiekurkalnā. Vieni teiks - interesanta, drīzāk jocīga, vietas izvēle! Es un zinu, ka vēl daudzi, saka - laba vietas izvēle. Ne vienmēr foršākās vietas atrodas pilsētas centrā starp mūriem. "Mielotava" ir omulīgs mājas restorāns, kura pievienotā vērtība noteikti ir pagalms (ar sētu apkārt un terasi vasarā!), kas ir ļoti laba altenrantīva ģimenēm ar maziem bērniņiem. It īpaši tiem, kuriem paredzēta gulēšanas pauze ratos, kamēr visi pārējie glauni ēd! :) Tiem bērniem, kuriem paveicas un neliek ratos gulēt, ir iespēja patusēt un izspēlēties bērnu stūrītī - mazs, bet patīkams un ir ko darīt. Vēl visam bonusā - restorāns ir mazs pēc izmēra, tādēļ labi pārredzams, arī bērnu stūrīti var labi pārredzēt no visiem restorāna galdieņiem. Tas dos iespēju mammām, vai tam, kuram tai brīdī "dežūra", pie galda arī pašam piesēst un paēst.

Kas attiecas uz galveno - ēdienu, tad tas šeit ir vienkāršs, bet garšīgs. Respektīvi, piedāvājums nebūs pārāk ekstoisks vai pārsteidzošs, toties viss būs labi pagatavots un svaigs. Mēs uz "Mielotavu" dodamies brīvdienās, svētdienās, taču arī pa nedēļu šeit iespējams doties darba dienu pusdienās. Svētdienas bufete vēlajām brokastīm "Mielotavā" ir bagātīga, pieejami gan siltie ēdieni, gan dažādas uzkodas. Man vislabāk garšo dažādie salāti, īpaši cēzara, kurus no pieejamajām sastāvdaļām vari pagatavot pats. Ir arī saldumi un deserti. Gardēžiem iepriecinoša ziņa - šeit uz vietas, pašu kūpinātavā, top arī ļoti garšīgas kūpinātas zivis un arī vistiņas! Nu tā, ka ļoti garšīgi! Mums patīk un vietai ir ļoti laba aura. Tas tādēļ, ka saimnieks labs! Patīkama ir arī labā cena vēlajām brokastīm svētdienā (Cena lielajiem 11.90 Eur, mazajiem 5.90 Eur ( 5-10 gadi)). Svētdienas brokastīm vēlama iepriekšēja rezervācija. 

* * *

Otrs atklājums ir pilnīgi pretējs šim. Pēc stila pretējs, ne pēc kvalitātes. Man vienmēr ir patikušas viesnīcas. Savs šarms, sava pasaule un īpašas sajūtas. Ne pa velti, ar viesnīcām savas studijas un pēcāk profesiju saistīju. Tādēļ mēs ģimenē neejam ar līkumu viesnīcu restorāniem, jo tie var būt labi pārsteigumi. It īpaši brokastošanai, un it īpaši, ja vēlies brokastot kopā ar bērniem. 

Bijām brokastīs uz restorānu C.U.T. viesnīcā Radisson Blu Elizabet Hotel, Elizabetes ielā (tajā, kura pretī Vērmanes dārzam un kurai skaisti aprakstītie stikla logi). Pagājušajā nedēļā bija pirmās no turpmāk ik svētdienu rīkotajām vēlajām pusdienbrokastīm jeb "brunch". Tēmā šoreiz un turpmāk - "Street Food" un jāsaka, ka nebijām vīlušies. Izvēle plaša, ēdieni garšīgi, apkalpojošais personāls labā noskaņojumā, atraktīvi un ļoti komunikabli (kas ir diezgan netipiski šādām lielām iestādēm) un arī kopējā atmosfēra bija patīkama. Nezinu, vai tas bija man labi zināmās un klasiskās 90.gadu mūzikas playliste dēļ vai jokainajam laikam aiz loga (lietus vai slapjš sniegs, tā arī nesapratu), sajūtas bija kā 1.janvāra rītā. Viegli bohēmiska ēšana vairāku stundu garumā, kad zini, ka dienai nekādu citu saprotamu un ieplānotu mērķu nav. 

No ēdieniem bija pieejami klasiskie "street food" jājamzirdziņi - burgeri un hotdogi, kā arī frī un kalmāru gredzeni, un vistas "nageti"! Vēl bija tacos, ko pats, no pieejamām sastāvdaļām varēji pagatavot. Bija iespēja pasūtīt arī dažādus olu ēdienus, kā arī iespēja dabūt dažādus salātus un citas uzkodas. Protams, bija arī saldumu galds ar vafelēm, kūkām un vēl šo to. Siltie, aukstie dzērieni - viss kā pienākas! 

Bērniem iekārtots spēļu stūrītis, ar krāsojamām lapām, zīmuļiem, spēlēm un arī ar iespēju skatīties arī multfilmas. Par mazajiem padomāts, kas ir patīkami. Jāsaka, ka tepas ir plašas un pateicīgas arī tiem mazajiem, kuri vienkārši grib "drasēt" apkārt. Kad vecākiem vairs spēka nav, izpalīdzīgākie viesmīļi pat nāk palīgā. 

Cena - 20,00 Eur (iekļauti ēdieni, ūdnes, siltais dzēriens un glāze vīna/dzirkstoša dzēriena vai alus vai sula). Vēlajām brokastīm svētdienās iepriekšēja rezervācija ieteicama. Starpcitu, ja vēlies brokastis darba dienās, tad nekad nevajag aizmirst viesnīcu restorānus, jo tur tās dod katru dienu, bez izņēmumiem.