Florencei, kura pilnā vārdā ir Florence Roze, jūlija vidū ir otrā vārda vārda diena. Mēs ar Grētu cepām kūku. Lai būtu vienkārši un process neaizņemtu daudz laika, izlēmām par labu siera kūkai. 
Atcerējos, ka siera kūku neesmu cepusi jau vairākus gadus, un sapratu, ka tā ir pareizā ideja. 

Izlēmām par labu melno cepumu (Oreo) siera kūkai, jo ši cepumi Grētai garšo, arī Florencei patīk un kopumā ir interesantāki kā parastie cepumi siera kūkā. 

Sastāvdaļas (8 personas jeb forma ar d 24 cm)  

Pamatne:

apm. 24/25 oreo cepumi

8 ēdamkarotes kausēta sviesta

Pildījums:

900 g krēmsiers

100 ml saldais krējums

1/2 glāze - 1 glāze brūnais cukurs

3 ēdamkarotes milti

5 lauku olas

1 citrona miziņa un pāris tējkarotes sula

10 oreo cepumi 

Dekors:

saldais krējums

ogas, cukura pērlites utt. 

Uzkarsē krāsni līdz 190 grādiem. 

Vispirms sagatavo formu un pamatni. Formā ieklāj cepamo papīru un malas ietauko ar sviestu. 

Cepumus sadrupina vai saspiež, piemēram, ar koka stampu (blendējot būs pārāk mīksti un kā viena masa bez formas) un pievieno kausētu sviestu. Samaisa un ieklāj kūkas formā. "Pieblietē" ar karoti un liek saldētavā uz laiku, kamēr sagatavo pildījumu. 

Lielā bļodā liek krēmsieru, miltus, cukuru. Ar mikseri viegli samaisa (nepārputot). Cukuru pievieno daļu tikai, jo beigās to var vienmēr pievienot vēl, bet izņemt ir grūtāk. Savu saldumu dos cepumi pildījumā un arī pamatnē. 

Kad samaisīts krēmsiers ar cukuru un miltiem, pa vienai pievieno olas. Pievieno olu, samaisa (samiksē), pievieno otru un atkal maisa. Bet nevajag maisīt stirpi un pārāk ilgi. Beigās pievieno saldo krējumu un sadrupinātus cepumus, kā arī citrona miziņu un citrona sulu. Pagaršo mīklu, vai ir pietiekami salda. 

Kad masa gatava, lej to uz mīklas pamatnes un liek krāsnī cepties uz 45 - 50 minūtem. Krāsni vēlams nevirināt un atdzēsēt kūku turpat izslēgtā krāsnī. Tad kūka nesaplaks un nesakritīsies. 

Vislabāk kūka garšo otrā dienā. Dekorē to ar putotu saldo krējumu un ogām. Bet var nedekorēt nemaz vai dekorēt ar citu krēmu. Tas jau ir katra paša izvēlē. 

Grētai pa spēkam bija izdarīt gandrīz visu un es tikai piepalīdzēju. Dekorēšanu atstāju abu māsu ziņā un izdevās lieliski!

 

Māsām šovasar ir tik superīgas brīvdienas! Grēta man vienu dienu teica, ka ir tik labi, ka šovasara nekur nelidojam! Jo tepat ir ļoti silti, jūra katru dienu un ūdens šovasar jūrā mūs lutina tik labi kā nekad!

Bonusam pāris skaistu bilžu. Varētu rakstīt no māsu ikdienas, bet būs samānīts. Es neprotu tik skaisti fotogrāgfēt, bet meitenes pie jūras gan ir savā ierastajā elementā, kur jūtas vislabāk! 

 

Bilžu autore, kā ik gadu, mūsu vismīļākā Liene Pētersone!