Veģetāriešiemm tālāk nelasīt!

Pati gandrīz 10 gadus gaļu neēdu, bet par veģetārieti sevi nesaucu. Tajā laikā dzīvoju Francijā (dienvidos) un jūras velšu klāsts bija tik liels, ka gaļu nemaz negribējās. Šeit Latvijā gan retu reizi gribas labu steika gabalu apēst! It īpaši ziemā. Grēta arī ēd gaļu un šobrīd dara to ļoti labprāt. Izaugs lielāka, varēs izvēlēties – ēst vai neēst, bet pagaidām ēd to, ko mamma piedāvā. Biežāk mūsu ģimenē ir zivis kā gaļa, bet ja gatavoju gaļu tad visbiežāk steiku. Starpcitu arī Grēta to ir ēdusi – jaunlopa labi cepts un ļoti mīksts steiks brīvdienu pusdienās, kad ārā auksts un slapjš…ideāli!

Ļoti vienkārši un ērti ir arī gatavot malto gaļu: mērce pastai, mērce dārzeņiem, lazanja, frikadeļu zupa, viltotais zaķis un arī kotletes!

Sastāvdaļas kotlešu masai:

Maltā gaļa (izmantoju “Sidrabi” produkciju) apm.500 g

1 – 2 olas

2 – 3 ēdamk. olīveļļa

1-2 šalotes sīpoli

Šī ir ātrā un vienkāršā recepte kotlešu masai.

Notīra un sīki sasmalcina šalotes sīpolus. Ber bļodā un pievieno malto gaļu. Iemaisa. Pievieno 1 olu un olīveļļu un labi samaisa. Ja liekas, ka nepieciešama vēl viena ola, to pievieno. Es skatos, lai masa sanāk tāda mitra un mīksta. Olīveļļu lieku klāt tādēļ, lai kotletes sanāk sulīgākas un uz pannas mazāk taukvielas jālej.

Uzkarsē pannu ar olīveļļu un cep maza izmēra kotletītes. Garšoja Grētai un garšoja arī vīram! Pasniedzu ar saldajiem kartupeļiem, viegli apceptiem spinātiem ar ķiplokiem un tomātiem!