Grētai ir īpašas attiecības ar grāmatu veikaliem. Tiem viņa nespēj paiet garām un kad tiek iekšā...tad vienkārši ir jāļauj viņai būt ar grāmatām. Un tā es arī daru. Kad esam grāmatu veikalā, es paeju maliņā un ļauju viņai pašai pētīt, skatīties, lasīt, cilāt, šķirstīt, meklēt. Ne Latvijā, ne ārzemēs vēl neesmu sastapusies ar situāciju, kad bērnam to neļautu darīt (ar nosacījumu, ka grāmatām "nedara pāri").  Vislabāk, ja grāmatnīcā ir "lasīšanas stūrītis" (tas gan nav bieži), bet ja nav, tad Grēta bez problēmām metas sēdēt uz grīdas un arī tā ir labi.

Šonedēļ sanāca mums iet garām Zvaigzne ABC grāmatnīcai (tai pie Berga Bazāra, ko Grēta ļoti labi pārzina) un es jau sapratu, ka izvairīties no ieiešanas neizdosies. Kamēr Grēta pētija grāmatas, mēs ar māsu mazo gaidījām un man...man bija iespēja "paklačot" ar draudzenēm "via internets". Kad vien ir iespējams, no grāmatu veikala arī izejam ar 1 jaunu grāmatu. Bērnam tas patiesībā ir pamatīgs darbs, izvēlēties tieši tikai vienu grāmatu, ko var iegādāties! Tā kā šoreiz Grētai bija paredzēts doties apgriezt matus pie friziera, tad jauna grāmata arī noderētu, lai pakavētu laiku sēžot frizierkrēslā. No visām iespējamajām grāmatām, meita izvēlējas vienu - to kas bija pašā apakšā un vēl, par prieku maciņam, atlaižu plauktā. Atlaide ļoti laba, vairāk kā 50 % atlaide (no 12,30 Eur uz 5,00 Eur).

Sākot lasīt, secināju, ka izcils atradums tā grāmata.

300x0_cover

Vienvārdsakot, Grēta izvēlējās autores Jurgas Sakalauskaites sarakstītos grāmatu bērniem "Pelītes Spicītes aizraujušie piedzīvojumi".

Kapēc īsts atradums? Tādēļ, ka šajā grāmatā ir lieliskā un vieglā valodā aprakstītas un izskaidrotas ļoti praktiskas un mūsdienīgas lietas, kā arī profesijas - Kāda funkcija ir bankām? Ko nozīmē īpašuma apdrošināšana? Ko dara reklāmas aģentūras un kāds ir stilista darbs? Kā sagatvoties ceļojumam un ko nozīmē rezervēt viesnīcu? Kas ir restorāns? Kā orientēties lidostā? Kas jādara, lai varētu lidot kosmosā? Kā dibināt uzņēmumu? Un kādēļ nav slikti uzņēmumu pārdot? Kas ir asinsanalīzes? Kā izsaukt glābējus, ja esi iekļuvis nelaimē un mobilajam telefonam nav pārklājums? Kas ir internets un kas ir mobilo sakaru tornis? Ko dara būvuzraugi? Kas ir noziegums un ko dara krāpnieki? Un tas nav viss...

img_3325

img_3327 img_3331

Kopumā 21 stāsts un 21 atbilde, aprakstīti kā aizraujoši piedzīvojumi. Grētai ļoti patīk šī grāmata. Pagaidām vismīļākais ir stāsts, kurā pelīte uzzina, kas ir asins analīzes un kāds ir asins sastāvs. Vēl vairākkārtīgi jālasa un jārunā par glābēju izsaukšanu un dakteru darbu. Ļoti tuva viņai tā tēma par un ap ārstiem...

Katrā gadījumā, forša un informācijas bagāta grāmata maziem prātvēdariem. Jārēķinās vienīgi ar to, ka jautājumu skaits lasot grāmatu nesamazināsies, bet tikai augs.