Pavasara otrā puse mūsmājās bija spraiga, bet interesanta! Tik spraigs laiks, ka nebija ne laika, ne, patiesībā, liela vēlme apsēsties un kautko šeit uzrakstīt. Man ļoti patīk tāds mazliet saspringts, piedzīvojumu pilns laiks, jo parasti tas rezultējas ar kādu lielu "sprādzienu". Šoreiz visus pavasara trakumus izlādējām un baterejas pa jaunu uzlādējām ceļojumā, es pati pat divos!

Beidzot, beidzot mēs ar vīru gandrīz pēc gadu ilga pārtraukuma bijām ceļojumā (kas ilgāks par 12h) divi vien un tas bija ļoti labi, ļoti vajadzīgi mums un mēs no tiesas izbaudijām katru sekundi. Apstākļu sakritības pēc, man atgriežoties mājās tik vien kā laiks pārkrāmēt koferus un doties atkal braucienā - tikai šoreiz ceļoju es ar meitenēm. Tētis palika mājās.

Sen un laicīgi ieplānots brauciens uz Angliju, jo manai māsai universitātes izlaidums. Grētai apsolīts jau tika sen un pēdējo mēnesi Grēta šo ceļojumu gaidīja īpaši nepacietīgi (lasīt - katru dienu pārprasīja, vai braucam jau rīt!).

IMG_2298

Pulkstens vēl tikai no rīta, bet viens ir priecīgs ceļotājs jau!

Ceļojuma galamērķis - Oksforda! Manuprāt, viena no skaistākajām pilsētām Anglijā. Tā kā pie māsas braucu ar meitenēm un līdzi bija arī krustmeita (9 gadi), kā arī mani vecāki, tad ceļojumā īpaši piedomājām par bērniem. Lai ir interesanti gan vecākajiem, gan jaunākajiem bērniem. Vadoties no šī tad tapa arī plāns - ja lielākajam bērnam īpaši svarīgi bija pabūt ciemos pie Harija Potera (apmēram 1 h braucienā no Oksfordas un arī lidostas), tad Grētai vitāli svarīgs bija Peppa Pig parka apmeklējums.

Vienvārdsakot, izlēmām par labu ikdienas dzīvošanai laukos (Šiltonā), kas ir apmēram 20 minūšu braucienā no Oksfordas un apmēram 1,5h - 2h braucienā no Harija Potera parka, Pepas parka, kā arī 5 - 10 minūšu braucienā no Safari parka, Krokodilu parka, kurus arī apmeklējām. Tā kā izlēmām par labu dzīvei nekurienē, tad nepieciešams bija arī auto. Šie lēmumi ļoti atmaksājās  - ar ļoti piepildītām dienām un tā rezultātā laimīgiem bērniem.

Plānošanas ziņā visveiksmīgākais mums bija Harija Potera parks (The Making of Harry Potter). Kad, tuvojoties, ceļojumam izlēmām, ka būtu jānopērk biļetes jau internetā, liels bija pārsteigums secināt ka iepriekšpārdošanā biļetes pieejamas tikai nu vairs uz augusta mēnesi. Tik ļoti pieprasīts ir parks. Taču, parka intereneta mājas lapā skaidri teikts, ka katru dienu "izmet" rezervētās, bet neizņemtās vai atteiktās biļetes, vajag tik sekot līdzi. Tad nu pēdējās dienas tas tika darīts un arī ceļojuma dienā...līdz iekāpšanai lidmašīnā burtiski ik pa minūti taisīts refresh mājas lapai un izkāpjot jau Anglijā tas tika turpināts, cerībā ka uz kādu no mūsu ceļojuma dienām vismaz 1 bērnam kopā ar pieaugušo biļete tiks dabūta! Paldies manai mammai, padomju laikus pieredzējuša cilvēka neatlaidība un pacietība atmaksājās - brīdī, kad dzirdēju mašīnā mammu iespiedzamies, secināju, ka biļetes ir! Kad? Tajā pašā dienā vai precīzāk, pēc 3h! Bijām jau tikuši no lidostas līdz Oksfordai, uzsitām ziņu māsai, ka griežam apkārt, jo braucam pie Potera. Pieejamas bija 2 biļetes un tā kā bērniem līdz 3 gadi apmeklējums ir bez maksas, tad viss safe - uz parku tiek mana krustmeita Hanna, Grēta  un viens pieaugušais. Pieteicos es :) Kaut esmu redzējusi nepilnīgi tieši vienu filmu, bet neesmu izlasījusi nevienu no Potera grāmatām.

Viss Harija Potera- parks ir pilnīgā nekurienē, lauka vidū, reālā filmēšanas zonā zem vairākiem angāriem. Tas arī ir vienīgais mīnuss parkam - apkārt nav pilnīgi nekā, tikai milzīga stāvvieta un pliks asfalts. Iekšā parkā var tikt tikai ar biļetēm. Tiem, kuri gaida - garlaicīgi. Mūsu gadījumā - garlaicība būtu nieks. Nedēļa, kad bijām Anglijā bija karstākā iespējamā. Piebraucot pie parka secinam, ka arā ir tikai + 37 grādi saulē. Saprotam, ka Florence palikt mašīnā nevar, ārpus mašīnas vēl mazāk. Atkal - bravo manas mammas spējām. Kamēr es vēl grozījos apkārt domājot un skatoties, vai vispār stāvvietā ir kāds ēnas pleķis, mamma pie kasēm bija sarunājusi, ka viņa ar Florence mūs gaidīs iekšā parkā (iekšā gaisa kondicionieri un pat vairāk kā vēss!), bet veikala un kafejnīcas telpā pirms ekspozīcijas sākuma. Saņemot biļetes mūs brīdina, ka jārēķinās ar vismaz 3 h laika parka apstaigāšanai. Lieliski. Hanna ir pārlaimīga, Grēta nepārstāj prasīt, kas vispār ir tas Harijs Poters un Floksis jau ir aizrāpojis pie veikala mīksto mantu plaukta.

Jāsaka kā ir, organizācija Harija Potera parkā ir laba, daudzo cilveku rinda iet ātri uz priekšu. Viss sadalīts pa laikiem, jo katrs ekspozīcijas apmeklējums sākas ar īsu izklāstu, par to kas sagaidāms, tehniskiem norādijumiem (jo Harija Potera parks ir ierīkots īstajā filmēšanas studijā, visi redzamie eksponāti ir tieši tie, ko visi var redzēt filmās), kā arī ar īsu kino seansu ar īpašu ziņu no filmas 3 galvenajiem varoņiem. Man, kā pilnīgai nullei Harija Potera sāgā, jau sākums vien likās interesants un gribējās ātrākt tikt "iekšā". Kā mums minēja, tad veiklākajiem parka apmeklētājiem apskate ilgst ap stundu, savukārt uzstādītais rekords ir kāda apmeklētāja pavadītās 13 h apstaigājot, izpētot un sajūsminoties par ekspozīciju.

Es pat nezinu, kā lai labāk izstāsta, kas ir parkā redzams. Reāli tās ir filmēšanas telpas, kur var redzēt visu to, kas filmās (kā man komentēja Hanna), visus tērpus, maskas, tēlus, kā arī specefektus, tos pašam izmēģināt (piemēram, pasēdēt uz lidojošas slotas vai pabūt mežā brīdī, kad dārd pērkons un zibeņo, vai mēģināt "pazust" vilciena stacijas sienā!), kā arī saprast kā notiek filmēšanas process (protams, daļēji). Mans lielākais šoks bija redzēt Harija Potera lielo, milzīgo skolu (pirmajā filmā ļoti iespaidīga tā bija!) un saprast, ka .... tā ir maza un neviens kadrs ap to nav filmēts brīvā dabā! Es vairāk nestāstīšu, jo tad nebūs interesanti tiem, kuri plāno tur doties. Teikšu tik, ka bija iespaidīgi! Pat Grētai (kura īstenībā bija viena no jaunākajiem apmeklētājiem), kura īsti nezināja, kas tas Harijs Poters ir, bija interesanti. Acis lielas, šaudās uz visām pusēm! Savukārt lielā skola/pils - tā neesot Harija Potera, "tā tak, mamm', ir Elzas pils! Elzas, tu dzirdi!!!!".

Tādiem īstiem faniem protams vislabāk patika iespēja nofotogrāfēties uz lidojošas slotas, braucošā "slavenajā" vilcienā, kaut pāris sekundes sajusties aktiera lomā, izspēlēt mazas ainas un, protams, ieraudzīt dzīvē visu to, kas redzēts filmā un lasīts grāmatā. Tiešām - tās 3h pagāja nemanot.

Kā jau minēju, parka apmeklējums bērniem līdz 4 gadiem (ieskaitot) ir bez maksas. Savukārt biļetes cena pieaugušajam ir no 37,00 līdz 39,00 poundiem un bērniem no 5-15 gadi no 29,00 līdz  31,00 poundiem. Biļešu cenas vislabāk skatīties mājas lapā, jo tās mainās. Jārēķinās, ka iekšpusē arī ir iespēja iztērēt naudu. Ir ne tikai suvenīru veikali, bet arī iespēja iejusties aktiera tēlā un par to dabūt gan bildes, gan mazus video. Par maksu, protams. Paši ar saviem aparātiem šajās vietās filmēt un fotogrāfēt, protams, kā gan savādāk, nevar. Iekšā ir arī kafejnīca ar slaveno Potera medalu.

Kamēr mēs iekšā, Flo tikmēr svētā laimē bija omammai pie rokas apstaigājusi apmēram miljons apļus ap veikalu un foajē, apēdusi n-tās Starbucks bulkas un izpētijusi visas mantas veikalā.  Ne mazāka stresa vai noguruma, tikai priecīgs bērns. Kaut aiz muguras jau 2 stundu lidojums un pāris stundu brauciens auto. Šis veiksmīgais parka apmeklējums iekrita pirmajā ceļojuma dienā, visiem bērniem bija ko turēt, bet lielais prieks par ceļojumu un izdevušos pirmo ekskursiju bija pārāks. Arī vēlu vakarā vēl pēc aizbraukšanas pēc manas māsas, lielveikala apmeklējuma pārtikai, tikšanu līdz dzīves vietai, meitenes mājas pagalmā vēsā mierā spēlēja futbolu un ēda makaronus. Noguruši bija tikai pieaugušie.

Mēs dzīvojām mazas pilsētiņā Šiltonas pievārtē (uz mata tiesas tādā kā Midsommeras seriālā) un mums par laimi, pāris km attālumā no šī pilsētas bija ļoti skaists safari parks - Kotsvoldas savvaļas parks un dārzi (Cotswold Wildlife Park and Gardens). Liela teritorija, kur, principā, bez ierobežojuma (ja neskaita mini sētiņu līdz ceļiem) staigā nīlzirgi, žirafes, milzu bruņurupuči, skrien emu, mini tropu mežā dzīvo mērkaķi un milzonīgi lielas pūces. Tas viss mijas ar lielu bērnu laukumu, mājdzīvnieku fermu, kur visus dzīvniekus var apskatīt tuvumā un aptaustīt, ka arī ar ārkārtīgi lieliem, staltiem un zaļiem kokiem, kādus es Latvijā nebiju redzējusi (it kā egles parastās, bet nu izmēri iespaidīgi).

Tā kā arā bija ļoti karsts (krietni pāri 30 grādiem), tad, lai pastaiga būtu vieglāka, izlēmām parku apbraukt ar vilcieniņu, kas tur kursē ik pa pārdesmit minūtēm. Parks bija pilns ar dažāda vecuma bērniem, jo kā nopratām bijām tur tieši skolnieku un bērnudārznieku ekskursijas dienā. Mēs parkā pavadijām vien kādas 2 h, bet patiesībā, tur var nobāzēties uz veselu dienu. Jo bērniem ir liels spēļu laukums (kam karstās dienās nodrošināta ēna), ir plaša teritorija, kur izskrieties, izlēkāties, ir vietas un nojumes piknikiem, kā arī kafejnīca, "zīmēšanas" studija, protams, veikals un vienkārši skaista vieta. Ja esat apkārtnē, noteikti iesaku.

IMG_2437

Parkā ir liela stāvvieta, tādēļ, braukšana ar auto ir labākais risinājums. Ieejas maksa bērniem līdz 3 gadiem nav, bērniem no 3-16 gadiem ir 10,00 poundi un pieaugušajiem 15,00 poundi. Ja ir vēlme, tad biļetes var iegādāt internetā, tad tās ir par poundu lētākas. Ja gribas braukt ar vilcieniņu, tad tas ir 1,00 pounds no personas.

Lai diena būtu pilnībā izdevusies, bija pienācis laiks piepildīt Grētas vēlēšanos - Peppa Parks bija nākamais pieturas punkts. Peppa Pig World patiesībā ir maza daļa no liela atrakciju parka - Paulton Park. Ieejas biļete abiem parkiem ir viena, tādēļ, ja neejat uz citām parka daļām esat mazliet zaudētāji. Bērniem piemērots gan ir viss parks, ne tikai Pappa daļa. Atkārtošos, tā kā tā diena bija īpaši karsta (parka teritorijā ap +35), tad mēs uz parku devāmies pēcpusdienā un patiesībā 2h pirms slēgšanas. Ar 2h Peppa daļai tiešām ļoti pietika. Arī Grētai un īpaši Florencei ar šo laiku pietika. Par laimi ne Grēta, ne Hanna nav lielas karuseļu un citu mežonīgu atrakciju cienītājas, tādēļ neaiziešana uz citām parka pusēm viņas neapbēdināja nemaz.

IMG_2447

Peppa Pig parks bija jauks un mīļš. Tiešām. Viss tādos maigos toņos, "apaļš" (nemāku savādāk noraksturot) un kompakts. Visu laiku fonā skan Peppas multenītes dziesmiņa un izveidotās atrakcijas ir tiešām kā no multfilmas nākušas. Protams, pati Peppa un Džordžs arī staigā un labprāt satiek bērnus. Pieļauju, ka dēļ lielā karstuma, civēku nebija pārāk daudz, pie atrakcijām rindas tajā dienā nebija. Uz visiem karuseļiem tikām ātri iekšā un izbruacieni visur tādi lēzeni un mierīgi. Parks tiešām domāts tādiem mazākiem bērniem, kaut arī deviņgadniece bija sajūsmā par visu.

Parkā padomāts arī par pašiem mazākajiem, ir spēļu laukumiņi (arī iekštelpās) un vieta, kur mazajiem atpūsties. Dēļ saules, pieprasītākais parka stūris bija Muddy Puddle's Water Splash Park jeb vienkārši strūklakas, kur mazajiem lēkāt un priecāties.

IMG_2458

Grēta ir priecīga, tikai sagurusi un drusku karstumā padzīvojusi!

Jārēķinās, ka šim parkam pie izejas ir ļoti, ļoti liels rotaļlietu veikals! Un ne tikai ar Peppa Pig lietām, bet ar visu iespējamo. Veikals milzīgs, tiešām. Bet es ļoti priecīga, ka mūsu mazās ceļotājas ir ļoti prātīgas un pieticīgas šajā ziņā. Viņām vairāk par pirkšanu gribas tieši apskatīt un izpētīt visu, un to nu gan man nav žēl. Plus, veikalā bija patīkams vēsums, kas brīnumainā kārtā pat man derēja!

Pāris km attālumā no mūsu mazā ciemata bija arī ļoti jocīgs, bet tomēr gana interesants Krokodilu parks - Crocodiles Of The World. Mājas lapa saka, ka lielākais un krājuma ziņā bagātākais Anglijā. Lielums nosacīts, bet krokodilu tur bija daudz. Izskata ziņā, diezgan vienkārš un tāds savdabīgs, bet krokodili bija daudz, ekskursijas bija, karstums krokodilu mājās vājprātīgs (izejot atpakaļ ārpusē pie + 30 grādiem, likās, ka ārā vēss), Forenci iekšā pat nemēģināju vest, bija arī bērnu laukumiņš, mini kafejnīca un pat mazs veikaliņš. Izpētijām krokodilus, pavērojām barošanu, iepazināmies ar surikātiem (kas arī mitinās parkā) un principā tas arī viss. Šo parku vērts apmeklēt tad, ja esat kautkur ļoti tuvumā. Citādi, braukt, piemēram, no Londonas, nav tā vērts. Izskata ziņā mūsu Zoo dārza krokodilu māja ir skaistāka, pat ja dzīvnieku pie mums mazāk.  Meitenēm gan patika un likās iespaidīgi.

Pats galvenais iemesls, kapēc vispār bijām ceļojumā uz šo Anglijas daļu bija mana mazā māsa jeb viņas augstskolas izlaidums. Māsa macijās Oksfordā. Man šī nebija pirmā reize šajā pilsētā un tā ir skaista pilsēta. Ļoti inteliģenta kā mēs smejamies, jo pilsētā vairāk par visu ir dažādas universitātes, koledžas, skolas un ar mācībām saistītas iestādes. Vēl tur ir daudz skaistu grāmatveikalu. Aizvedām meitenes uz galveno Oksfordas universitātes ēku, kur, starpcitu, ir arī filmēta pirmās Harija Potera filmas slavenā ēdamzāle. Vēlak prototips uztaisits studijā. Vispār studentu dzīve un tradīcijas Oksfordā ir interesantas. Piemēram, mēs bijām eksāmenu laikā un Oksfordas Universitātes beidzēji eksāmenus liek ģērbušies vienādos tērpos (īsos melnos talāros), ar svaigu neļķi piespraustu pie krūtīm. Skaisti izskatijās un tur tādu beidzēju bija daudz.

IMG_2543

Par Oksfordu vispār man ir otra bloga pats, pats pirmais ieraksts! Tas bija tik sen! Linku nemaz nedošu, jo blogs par restorāniem un ceļojumiem ir pārmaiņu brīdi un jaunā izstrādes stadijā.

Runājot par restorāniem, šoreiz pašā Oksfordā ēdām tikai divos restorānos! Abos bērni laipni gaidīti, ēdiens gards un viss labi!

Pirmās dienas pusdienās bijām ļoti skaistā restorānā, kas izveidots tādā kā siltumnīcā - restorāns Gee's, mazliet prom no paša centra gan.

Savukārt, Oksfordas ekskursijas dienā izvēlējāmies pusdienot itāļu restorānā ZiZZi. Itāļu tādēļ, ka tas vienmēr ir visdrošākais, ka tur būs kas labs un garšīgs arī bērniem. Bet mums patika, bērniem draudzīgs un ēdiens gards.

Visas vakariņas un brokastis ēdām mājās un ceļojot ar 3 bērniem tas bija labākais risinājums. Un arī "šoferītim" labākais risinājums.

Kopumā mums bija tiešām izcils ceļojums! Es laikam nenogurusi slavēju savas meitenes, ka viņas ir ļoti labi ceļa biedri. Pacietīgas, zinātkāras un vienmēr labi paēd (svarīgi tak!). Un es esmu ļoti priecīga, ka tā! Florence vispār aug par ceļotāju un tas, ka pirmos patstāvīgos soļus spēra tieši lidostā laikam jāuztver kā zīme! Viņa tiešām lidostās jūtas labi un lidojuma laikā vēl labāk.

IMG_2597

Salds miegs pa naktīm ir pierādijums tam, ka brīvdienas aizvadītas godam un ka viss ir labi!

Anglijā ne viss skaistais un labais ir Londonā! Brauciet uz laukiem, tur ir vēl skaistāk un bērniem draudzīgāk!