Man mājās ir daudz pavārgrāmatu, bet tās ir pērku tikai ar nosacījumu, ja tajās ir daudz un skaistu bilžu! Es lielākoties receptes pat īsti nelasu, tikai sastāvdaļas izlasu un pa diagonāli pārskrienu pāri receptei, toties skatos bildes un no tām iedvesmojos.

Arī bērnu recepšu grāmatas man ir un tieši tāpat – iedvesmojos no bildēm! Reizēm nemaz grāmatas nevajag, atliek atvērt Pinterset (diezgan briesmīgs portāls, tur var pazust uz ilgu laiku, toties labi noder “gribu gulēt, bet nenāk miegs” brīžos) un aiziet…ieslīgsti sapņos un meklē tik idejas.

Lai gatavotu Grētai Teodorai, es nemaz tik bieži grāmatās neielūkojos, bet reizēm ļoti noder. It īpaši pašā piebarošanas sākumā.

Šīs ir tikai dažas no grāmatām, bet tās man palīdzēja, kad Grēta uzsāka papildēšanu. Katra no tām ar saviem plusiem.

nature_bebe_couv

Alain Ducasse grāmata. Šī man ir ļoti mīļa, jo man vispār patīk šīs sērijas Alain Ducasse grāmatas. Šiet vienkāršā valodā paskaidrotas receptes, kā arī ilsutrētas ar skaistām un uzrunājošām bildēm. Alain Ducasse savās (visās) grāmatās (un restorānos) ļoti uzsver produktu sezonalitāti, kas man ļoti patīk. Arī šajā grāmatā. Vēl šajā grāmatā ir laba kopsavilkuma tabula par to, ko un cik lielā vecumā uzsākt ēst. Mums gan ar Grētu mazliet viss atšķiras, bet tā, jaunu produktu nogaršošanu uzsākām diezgan līdzīgi. Receptes grāmatā veidotas pēc bērna vecuma – sākot no 5, 6, 7 utt. mēnešiem.

9781845975883__38122.1287587286.320.320

Ļoti sena (mantojumā no manas krustmeitas Hannas, kurai šobrīd jau 7 gadi) grāmata, bet receptes aktuālas, vienkāršas un garšīgas. Šeit man ļoti patīk sadaļa – uzkodas, kas labi noderēs bērnu ballītēm un pasākumiem. Arī šinī grāmatā ir gari un plaši aprakstīti ieteikumi, ko un kad labāk sākt ēst. It īpaši par graudaugu produktiem (kapēc jā un kapēc nē).

Les-petits-pots-de-bebe

Maza, bet mīļa un koša grāmatiņa. Vislabāk noder pavisam mazu bēbju mamām, jo visas receptes ir “biezeņiem”. Katram vecumam savas receptes. Pagatavošanas princips visām vienāds, tādēļ, galvenais ir izlasīt sastāvdaļas un tad jau viss skaidrs. Jāseko līdz produktiem, jo diezgan agrā vecumā (šai grāmatā) paredz dot to, ko citās grāmatās neiesaka. Bet, katrs bērniņš savādāk un katra mamma jau labāk zina.

9781849753456_1

Šī grāmata pie manis nonāca tieši pirms Grētas dzimšanas. Grētai no šīs grāmatas vēl nekas nav tapis, toties Hannai gan. Saldumu receptes bērniem. Es gan daru tā, ka lielākoties špikoju rotājumus un dekorus. Pašus cepumus un kūkas cepu tā, lai mazie var ēst. Daļa recepšu ļoti “saldas un cukura bagātas”, bet ir arī vieglākas. Lieliskas bildes iedvesmai.

f6754df906ed0343bf6a4f596d5e2e1a  300x0_cover

Grāmatas bez bildēm, bet ar labu saturu. Lasot jebkuur grāmatu, es no tās ņemu to, kam piekrītu un atstāju citam laikam to, kam nepiekrītu. Arī šajās. Šajās grāmatas esmu vairāk smēlusies praktiskas dabas informāciju, bet zinu, ka ir mammas, kuras šīs grāmatas izmanto regulāri.

Laikam ejot, pievienošu arī citas grāmatas. Tomēr, ja kāda no jums grib iepazīties tuvāk ar kādu no šīm grāmatām, rakstiet un sarunāsim.