Man vienmēr paticis darboties ar mālu. Vasarā no krustmātes, kura par laimi ir keramiķe, dabūju mālu, lai meitenes varētu padoarbotoes un uztaisīt kādu trauciņu. Pati, savukārt, piesēdos un savirpināju daudz, daudz mazu bumbiņu. Ļoti labs relaksācijas veids...sēdi un virpini. 

Lai cik jocīgi tas arī nebūtu, man nekad nav patikusi darbošanās ar plastalīnu. Bet ar mālu gan, varēju maza būdama darboties ilgstoši un arī tagad pieaugušā vecumā tas man sagādā prieku. Un kā redzēju - arī meitenēm tas ļoti patika. 

Māla labums ir tas, ka to ir ļoti viegli rullēt, to ir viegli dekorēt un izveidot rakstainu, ar to pat mazākie bērni var pagatavot kaut ko, kas līdzinās trauciņam. Tāpat, to nodedzinot, tas kļūst par reālu lietu un sirsnīgu dāvaniņu citiem. Un, tas, patiesībā ir liels bonus - bērns redz, ka izveidotā lietiņa ir reāli pielietojama. Ar lielākiem vispirms var vienoties - ko gatavosi. Visvienkāršāk ir šķīvītis, svečturītis, mazs trauciņš, dekoriņš. Šeit ir runa tikai par darbošanos ar rokām. Virpas un formas atstājam profesionāļiem. 

 Mums ir tā laime, ka sagatavotos darbiņus, izžāvētus, varam atdot krustmātei uz glazēšanu un dedzināšanu. Viņai sanāk burvīgi. Taču es zinu, ka šādu pakalpojumu var arī sarunāt citur, piemēram, tur, kur pērk mālus. Viņi gan noglazē, gan izcep. 

Bet, visvienkāršāk gan jau ir kādreiz aiziet pašam uz kādu meistarklasi, lai padarbotos ar mālu, kā arī palaist bērnu kādā pulciņā vai uz kādu nodarbību. Tas tiešām nomierina bērnus un ļauj izpausties radoši. Starpcitu, Sigita, kura taisa arī Le Petit Pot traukus, to dara un viņai sanāk burvīgi. (meklē IF @Oltes_ceramics).

Garš ievads, lai pateiktu, ka vasarā sanāca feins DIY darbiņš, lai pagatavotu keramikas pērlītes, kas lieliski noder cepot sāļās un saldās tartes, kad nepieciešams mīklu cept bez pildījuma. Tad tās neļauj mīklai uzpūsties. Vienkāršs veids kā to panākt, tātad, ir šādas keramikas pērlītes (tādas ir nopērkamas arī veikalos) vai, piemēram, visparastākās pupiņas. Tās arī, ja nu kas, izskatās skaisti, jo pieejamas taču dažādās krāsās. Galvenais - lai tartē ieberamais materiāls ir karstumizturīgs un vēlams lietojams daudz reizes. 

Izvēlējos pērles atstāt maigos toņos un neglazētas. Krāsu tās ieguvušas no pigmenta, ka spievienots mālam jau pašā sākumā. 

Savukārt meitenēm ļāvu izpausties savos darbiņos. Grēta pagatavoja šķīvīšus un bļodiņu (lipinot kopā mazas keramikas desiņas vienu virs otras - veca tehnika, ko atminos no savas bērnības).

Mālā meitenes ierullēja smilgas, lavandu ziedus, dārzā atrastas puķītes, tādejādi radot rakstu. Plus, ar irbulīšiem meitenes sapunktoja, papildinot faktūru. No Flo veidojuma sanāca feins dekoriņš, ko gatavā veidā iekarināt striķītī un likt pie sienas.