Kamēr bijām divi vien, ar vīru bieži gājām ēst ārpus mājas. Arī tagad cenšamies to darīt regulāri un arī gan Grētu, gan Florenci ņemam līdzi. Tāpat, kad ir iespeja, es nebaidos iet viena ar abām meitenēm ēst ārpus mājas, it īpaši brīvdienās no dārziņa un vienkārši skaistās dienās. 

Lai gājiens uz restorānu nebūtu apgrūtinājums ne mums, ne meitenēm, ne citiem restorāna apmeklētājiem, pieturamies pie dažiem principiem:

- uz restorānu kopā ar bērnu neejam laikā, kad tur ir visvairāk cilvēku. It īpaši tas attiecas uz vakara gājieniem. Parasti esam agrākie vakariņotāji, kamēr citi vēl nav sanākuši. Vasarā, āra terasēs un ceļojumos, kur bērni restorānos ir daudz gaidītāki kā šeit, šis punkts "pieklibo", bet tas mums patīk. Jo lielākas aug meitenes, jo labāk ir un jo mazāk mums kā vecākiem jāiespringst uz konkrētiem pulksteņu laikiem.

- ļoti pārdomājam uz kādu restorānu ar bērniem ejam. Vasara tādā ziņā ir pateicīgāka, jo ejam tur, kur ir terase un kur arī ar ratiem nav problēmu (tas bija aktuāli, kad mazā gulēja ratos). Vēsā laikā gājam tur, kur iekštelpās ar ratiem nevienam netraucējām, bet to darījām reti. 

- cenšos uz restorānu paņemt līdzi meitām tādas rotaļlietas, kas 1) viņai ir aktuālas vai tieši otrādi - kas neredzēts un 2) nav skaļas vai citādi traucējošas citiem apmeklētājiem (mazo tamburīnu vai dziedošo suni līdzi neņemam). Ja ir terase, tad arī šis punkts ir vieglāk risināms un grāmatiņas ar skaņu (klusu) Grētu, piemēram, nodarbina ilgu laiku. Florenci daudz mazāku laiku, bet Flo vajag blakus māsu, tad ir miers. Ja restorānā tiek piedāvāta kāda izklaide mazajiem (zīmuļi, spēle, puzles utt.), tad izmantojam arī tās.

- ja gājām uz meiteņu ēšanas laiku (pusdienas, vakariņas vai launags), tad iesākumā ņēmu līdzi meitas ēdamo. Sākot no meitas 9 mēnešu vecuma jau var iztikt ar piedāvājumu no ēdienkartēm. Ja ēšanas laiks nav (tas gan ir reti), tad noder mazi krikumiņi, ko uzkost (labs piedāvājums ir Organix produkcija) vai kautkas dzerams. Patiesībā ar Florenci laikam vispār nekad neņēmu līdzi gatavo ēdienu no mājām, tikai "pudeli" dzeršanai. 

- visbeidzot, pirms kautkur dodamies, jāsaprot vai mazajam ēdājam tajā dienā ir laba oma un vēlme kautkur iet. Tāpat kā mums pieaugušajiem, arī mazajiem reizēm gribas palikt mājās. Un šis punkts īpaši svarīgs, ja ir divi bērni. Ja oma nav vienai - vēl Ok, kautkā nomenedžēsim, ja abām nav - tad viss labi, paliekam mājās. 

Kopā ar meitenēm un arī citiem bērniem (krustmeitu, radu un draugu bērniem) esam bijuši un ēduši dažādos restorānos. Tiem mazajiem, kuri paši sēž lielajā "pieaugušo" krēslā, paši ēd un prot sevi nodarbināt arī ārpus ēšanas procesa jau, lielākoties, problēmu nav nevienā restorānā. Arī ar pavisam mazo Grētu un Florenci (laika posmā no 4 mēn. līdz šim brīdim) nevienā no mūsu apmeklētājiem restorāniem problēmu nav bijis. Tas arī tādēļ, ka mēs domājam, kur ejam un nepieprasam, lai katrs restorāns mūsu priekšā "izklātos". Tiem, kuri dodas ēst ārpus mājas, mūsuprāt, ir jāsaprot, ka ir bērniem piemērotāki, mazāk piemēroti un pavisam nepiemēroti restorāni. Uz tiem pēdējiem kopā ar mazajām nemaz neejam.

Laikā, kad Grētu baroju pati, mēs apzināti uz restorānu negājām viņas ēšanas laikos. Tas tādēļ, ka Grēta publiski nemīlēja "pupoties" un man arī publiski nekur to negribējās darīt. Savukārt WC, kur mēdz iekārtot "māmiņu telpas", vēl mazāk. Šī iemesla dēļ es arī "māmiņu istabas" restorānos nepieprasu, kaut gan iespējams citām mammām tas ir svarīgākais punkts. Arī ar autiņbiksīšu nomaiņu restorānos nekad neesmu aizrāvusies (tādēļ ka sākumā uz restorāniem devāmies Grētas gulēšanas laikā, bet tagad uzlieku tīras autiņbiksītes tieši pirms iziešanas no mājas), bet nepieciešamības gadījumā tas nekad nav sagādājis problēmas. It īpaši kopš Grēta lieto "bikšu pamperus" nevis līmējamos. Ar Florenci atkārtojās tas pats stāsts. 

Esam bijuši uz dažādiem restorāniem un jāsaka kā ir - bērna klātbūtne nevienā no tiem nelikās traucējoša ne saimniekiem, ne citiem viesiem, ne personālam.  Bet mums ir izveidojies savs saraksts ar, mūsuprāt, bērniem draudzīgiem restorāniem, kuros nekad neesam vīlušies un tie tad parasti arī ir tie, no kuriem izvēlamies uz kurieni doties. Saraksts nav noslēgts un tiek papildināts laika gaitā.

Iespējams, mūsu saraksts kādam liksies nepieņemams, jo gandrīz nevienā no manis minētajiem restorāniem nav "māmiņu istabas", WC nav īsti piemērotas bērnu pārtīšanai un ne visos restorānos ir rotaļu stūrīši. Par bērnu izklaidi parūpējos pati, bet par ēšanu un bikšu maiņu jau stāstiju. Ja restorānos es augstākminētās lietas neprasu un arī vienmēr negaidu, tad tomēr ļoti novērtēju darbinieku pretimnākšanu un palīdzību. Savukārt tādās sabiedriskās vietās  kā lidostas, viesnīcas, izstāžu centros, arī tajos pašos man netīkamajos lielveikalos un citur gan man ir svarīgi, lai būtu pieejama gan "māmiņu telpa", gan piemērota vieta bērnu izklaidēm.

Tātad, mums patīk šie restorāni:

RĪGA

BIBLIOTĒKA N°1 Restorāns: šis ir restorāns, kur ar mazo neejam bieži un ja ejam tad tikai uz pusdienu laiku (terasē vislabāk) vai vēlo brokastu laiku. Vakarā ar mazo šeit nav ko darīt. Toties, šeit ir nevainojama apkalpošana un mazais ir ļoti aprūpēts un labi paēdināts. Nekad neuztraucos par ēdiena līdzņemšanu, jo ēdienkartes piedāvājums (sākot no Grētas 9 mēn.) mūs ļoti apmierina. Kvalitatīvs, svaigs un vienmēr garšīgs ēdiens. Ērts bērnu krēsliņš un patīkama atmosfēra. Plaša terase, kas ir norobežota, tādēļ mazā var arī pastaigāt. Terase ir ar jumtu, tādēļ vasarā ir patīkama ēniņa. Ja līdzi būs piena maisījums, tad jums atnesīs nevis ūdeni, bet paņems maisījumu un atpakaļ atnesīs gatavu dzērienu ideālā temperatūrā. WC šeit ir šauras un kopējas sievietēm un vīriešiem, tādēļ barošanai/ pārtīšanai nav piemērotas. Bet kā jau teicu, šis nav restorāns, no kura to pieprasīt.

Bibliotēka Nr.1 Restorāns 

- Valtera Restorāns Vecrīgā: šeit mēs esam bijuši uz pusdienām un arī uz vakariņām. Tā kā telpas ir gana plašas un arī nedaudz norobežotas viena no otras, tad mazais nekādi netraucē citiem apmeklētājiem. Grēta gan nekad nav kašķīga, bet sajūsmu viņa izrāda tā no sirds un reizēm tas ir skaļi. Gan jau ir kāds, kam traucē, bet visā visumā mēs uzvedamies labi. Valtera restorānā viesmīlis pats pirmais mums piedāvājās apkalpot mazo vēl pirms ķērās klāt mūsu pasūtijumiem, noskaidroja visu, kas vajadzīgs meitai un vispirms sagādāja to. Ļoti ērts bērnu krēsliņš. Laba un pozitīva lieta ir arī daudzās gleznas restorānā - kamēr tās izpēta, tikmēr jau gaidīšanas laiks uz ēdienu ir pagājis. Valtera restorānā ēdiens ir latvisks, vienkāršs, bet labs un ja nepieciešams, tad Grētai no ēdienkartes ir ko izvēlēties.

Valtera Restorāns

- Andelūzijas suns Berga Bazārā: demokrātiska un jau no seniem laikiem bērniem draudzīga vieta. Ne tikai bērniem, bet arī suņiem! Šeit var nākt jebkurā laikā un jebkurā dienā. Apkalpošana vienmēr ir laba, restorāns ir plašs un var tikt iekšā arī ratiem. Andelūzijas suns bija pirmais restorāns, kuru Grēta izbaudīja neguļot. Vasarā ir plaša terase un tiem mazajiem, kuri staigā, par prieku ir strūklaka, kas lieliski noder laika kavēšanai. Ar ēdienu mazākajiem no ēdienkartes varbūt šeit ir mazliet sarežģītāk, bet zinu, ka restorānā biezpienu un banānus no deserta ēdienkartes Grēta ēda ar lielu prieku. Būs lielāka, tad jau baudīs klasiku - pankūkas, kas šeit ir plašā izvēlē. Bērniem iespēja zīmēt.

Andelūzijas suns

- Lidojošā varde Klusajā centrā: šie ir mūsu kaimiņi un pieņem mūs gan ar bērnu, gan ar suni! Man patīk, ka "Varde" ir restorāns, kas pirmais pavasarī terasi atver un pēdējais, kas rudenī aizver. Pagājušā gadā vēl oktobrī ar ratiem terasē pie siltas tējas sildījos. Uz terases ar ratiem problēmu nav nekādu. Arī bērnu krēsliņi ir gan iekštelpās, gan uz terases dabūjami. Vienīgi, šeit ir smēķētāju un nesmēķētāju zona, tādēļ jāatrod piemērotākais galdiņš. Ēdienkarte šeit nemainīga jau daudzus gadus, tādēļ es zināju, ka sākumā šeit jāņem Grētai ēdiens līdzi, bet tagad jau ir vienkāršāk. Katrā gadījumā, ļoti atsaucīgs personāls un daudz ko var sarunāt. Lielākiem bērniem svarīgs punkts - paliela rotaļistaba iekštelpās, kā arī pieejami zīmuļi un krāsojamās bildes turpat pie galda. Rotaļistaba, starpcitu, ļoti forša - mazliet patumša, toties pilnībā "iztapsēta" ar paklāju kā rezultātā - nav neviena asa stūra, malas vai sienas, pret kuru atsisties, nokrist. Grēta šobrīd tur dzīvojas pati (es vienīgi zīmuļu trauku paņemu nost, lai neskraida ar zīmuļiem) un ik pa laikam pienāk pie mūsu galda "atrādīties".

Lidojošā varde

- Aqua Luna Andrejostā: uz šo restorānu mēs esam bijuši vēlajās brokastīs un pusdienās. Vakariņot neesam gājuši, lai nebūtu grūti ne mums pašiem, ne citiem apmeklētājiem. Bet pa dienu gan, bez jebkādām problēmām. Šeit starpcitu Grēta pirmo reizi mūžā sēdēja augstajā bērnu krēslā. Atsaucīgs personāls, pieejams ērts augstais krēsls un ir arī vieta ratiem (gan iekštelpās, gan uz terases). Par bērnu izklaidi domāju pati, bet šeit ir daudz ko skatīties un no loga redz ostu, līdz ar to, izklaide kādam laikam garantēta.

Aqua Luna

- Cydonia Berga Bazārā: manuprāt, gluži jauka pusdienu vieta ģimenēm ar bērniem. Pozitīvi negatīvais punkts - nekad nav daudz cilvēku. Toties ir rotaļu istaba. Rotaļu telpa gan prasās mazliet pēc "atjaunošanas" un sakārtošanas, bet sīcīšiem jau patīk. Mani tikai vienmēr (jau no seniem laikiem) uztrauc mazajā telpā esošais "briesmīgais dzelzs radiators". Grētai telpa patika, mantas bija daudz un viņa izmantoja iespēju klučus atnest pie galda un spēlēties mums blakus. Ēdiens šeit ir garšīgs. Grētai šoreiz bija līdzi savs ēdiens, ko personāls uzsildīja un papildināja (pēc pavāra ieteikum un pārliecināšanās, vai esmu ar mieru). Visi trīs labi paēdām un pavadījām labi laiku.

Cydonia Gastropub

- Bārs Rasols Strēlnieku ielā: ilgi domāju rakstīt vai nerakstīt par Rasolu. Rezultātā tomēr rakstu, jo vsipār tā ir bērniem draudzīga vieta! Vienīgais trūkums ir bērnu krēsliņa neesamība. Tiem, kuri pavisam mazi, bārā ir vieta ar visiem ratiem, savukārt lielākiem ir gana ērti sēdēt uz dīvāna vai uz mazajiem krēsliņiem pie zemākā galdiņa. Katru reizi kad Grēta ciemojas Rasolā, viņai acis burtiski mirdz no visiem "briļukiem" un spīdumiem, kas tur ir. Krāsainie spilveni, lielie spoguļi, zaķu spoguļi pie WC durvīm un krāsainās lampas….kamēr visu izpēta jau puse no laika pagājusi. Uz mazā galdiņa (kad nav aizņemts) ļoti labi var pati spēlēties ar savām mantiņām un grāmatiņām. Ar ēdienkarti ir tā - ja Grētai jāēd riktīgas pusdienas, tad tās reizes, ēdienu esmu ņēmusi līdz un lūgusi uzsildīt. Tad Grētai ir uz skaistajiem šķīvjiem pasniegts viņas ēdiens. Ja sanāk vairāk launaga vai vakariņu laiks, tad līdzi neņemu neko, jo var piemērot ēdienkartes piedāvājumu. Grētai ļoti garšo biezpiens ar zaļumiem, zaļie zirnīši (bet tieši no mazās glāzītes), grauzdētā maizīte! Tāpat var dabūt svaigi spiestas sulas un esmu pārliecināta ka sarunāt var vēl viskautko!

Rasols

- Restorāns Kolonāde. Mūsu stāsti pie Brīvības pieminekļa: restorāns, kas popularitāti ieguva vēl pirms bija atvērts, pateicoties skaļajai mediju radītajai uzmanībai. Tā kā mums patīk šefpavārs Māris Jansons (pirmās ēdienkartes autors), tad drošu sirdi gājām izlūkos. 2015. gada vasarā restorāns kļuva krietni plašāks, jo tika pabeigta terase un tā ir ar skatu uz operas skvēru. 2015.gada rudenī restorāns ir piedzīvojis arī citas pārmaiņas un no uz tūristiem orientēta restorāna kļuvis par gardēžiem un labu dzērienu mīļotājiem orientētu restorānu. Restorāna telpas ir kļuvušas krietni plašākas, jo vasaras laikā izveidotā terase ir stikla sienu ieskauta un viesiem atvērta visu cauru gadu. Ēdienkarte no lielas fotogrāmatas kļuvusi krietni elegantāka, ēdienu klāsts mazāks, bet pārdomātāks. Atsevišķa ēdienkarte bērniem arī vairs nav, bet mazākie gardēži nepaliks neēduši. Viesmīle laipni izstāsta, ko pavāri mazajiem var pagatavot. Cenu līmenis ir principā nemainīgs kā sākumā - šis nav lētākais restorāns pilsētā, taču viennozīmīgi arī ne dārgākais. Ļoti laba kvalitāte par atbilstošām un pieņemamām cenām. Bērniem pieejami bērnu krēsliņi. Arī šobrīd mums šis restorāns patīk, patiesībā, patīk pat labāk kā sākumā.

Kolonāde. Mūsu stāsti.

- Valmiermuižas virtuve Rīgā, Valdemāra pasāžā, A. Briāna ielā 9a: Valmiermuižas alus darītavas restorāns Rīgā, kur šefpavārs ir Dzintars Kristovskis (šeit vairāk par Dzintaru). Mājīgs un demokrātiski iekārtots restorāns, kas tikpat labi ir ideālā vieta darba dienas pusdienām vai lieliska vieta ģimenes pusdienām/vakariņām brīvdienās. Ieejot restorānā, nekad neiedomāsies, ka tur tiek piedāvāts tik izcili skaists (tieši skaists!) un gards ēdiens. Nekļūdīšos, ja teikšu, ka šefpavāram ir ļoti svarīgi gan gatavošanā izmantotie produkti, gan to izcelsme un sezonalitāte. Tādēļ pilnīgi droši restorāna ēdienkartē atradīsiet piemērotu ēdienu arī bērniem. Grētai garšoja pilnīgi viss, kas bija uzlikts uz šķīvja, kā arī piedāvātais kompliments no šefpavāra (smiltsērkšķu saldējums!). Grēta ēda krāsnī ceptu vistas fileju ar ķirbi, burkānu biezeni un kukurūzas putraimiem. Piedāvātie ēdieni nav sastāvdaļām pārbagāti, bet katra, uz šķīvja uzliktā detaļa, ir pārdomāta un izcili pagatavota. Šeit var atrast neparastas garšu kombinācijas un pagatavošanas veidus. Dzintara Kristovska Instagram konts arī ir tik garšīgs, ka grūti palikt vienaldzīgam. Cenas šajā restorānā ir kvalitātei atbilstošas un katrs iztērētais eiro mūsu gadījumā bija tā vērts (ēdienkarte). Bērniem šeit tiek piedāvāts bērnu krēsliņš. Patīkama, nepiespiesta atmosfēra un jauka vieta, kur doties paēst kopā ar bērniem.

Valmiermuižas virtuve

- Grauzdētava restorāns Rocket Bean Roastery Rīgā, Miera ielā 29/31: Īsumā - mums ļoti patika, garšoja un atgriezīsimies vēl! Artūra Taškāna komanda ēdienā neliek vilties, vēl labāk - pārsteidz un apbur!  Šeit var vienkārši iedzert ļoti labu kafiju (un par to uzzināt visus sev interesējušos jautājumus), paēst pusdienas vai skaisti pavakariņot kopā ar ģimeni vai draugiem. Tas, kas man vislabāk šeit patika, bija troksnis. Tieši tā - tā skaistā cilvēku runāšana, kas mijas ar labu mūziku, kafijas aparāta rūkoņu un trauku šķidoņu. Pārāk daudz mums ir sterili klusie restorāni. Es izbaudīju katru sekundi. Telpas ir ļoti plašas, tādēļ, bez problēmām, varēs iebraukt arī ar ratiem un ar tiem pašiem ratiem tikt arī līdz labierīcībām. Tās gan nav aprīkotas ar pārtinamo galdu, bet ir plašas un gaišas. Bērniem šeit ir bērnu krēsliņš. Mazajiem staigātājiem būs kur izkustināt kājas. Ēdienkarte šeit mainās katru dienu, bet viens gan - kvalitāte ir ļoti laba un es bez domāšanas Grētai devu visu, kas uz šķīvja. Cenas sākot no 5,00 Eur par salātiem līdz padsmit eiro par gaļas un zivs ēdieniem. Šeit var iegādāties arī visu nepieciešamo labas kafijas baudīšanai - dažādas gatavošanas ierīces un kafiju arī.

Rocket Bean Roastery

- Restorāns Naples, Rīgā, Andrejostā: itāļu virtuves restorāns Andrejostā. Mums garšo un mums patīk. Arī Grētai tur ļoti patīk, jo var ne tikai garšīgi paēst, bet arī labi izkustēties (plašas telpas) un pa logiem pavers skaists skats uz Daugavu. Ēdienkartē pavisam mazajiem bērniņiem vēl nebūs piemērots ēdiens, bet tiem, kuri jau sēž un ēd dārzeņus, gan atradīsies kas piemērots. Grēta pirmajās reizēs ēda krāsnī ceptus dārzeņus un bija ļoti labi. Šobrīd mēs izvēlamies pēc sajūtām - reizēm zupu (vienkārša itāļu Minestrone zupa ir ēdienkartē), reizēm dārzeņus. Klāt vienmēr tiek kaut kas no mammas vai tēta šķīvja - gaļas, zivs vai jūras velšu gabaliņš. Bet te ir arī gardas picas un maizīte. Apkalpošana ir laba un personāls ļoti draudzīgi pret mazajiem izturas. Arī tad, ja mazais izdomā aiziet izpētīt, kas notiek aiz bāra letes. Bērnu izklaidei šeit piedāvā krāsainos zīmuļus un papīru. Ir bērnu krēsliņi sēdēšanai. Vasarā šeit ir laba terase un vispār arī peldbaseins. Tiesa, drīzāk domāts elegantai papeldēšanai kā draiskai plunčāšanās stundai, kaut gan… Runājot par cenām, tad ēdienu cenas ir demokrātiskas - dārgākie ir gaļas ēdieni.

Naples

- Mute Food, Rīga, Tērbatas iela 63: šis ir mūsu pēdējā laika apmeklētākais brokastu restorāns. Parasti uz Mute Food dodos kopā ar meitu, piektdienās pēc sportiņa. Grēta, tāpat kā mamma, ir liela brokastu olu ēdienu mīļotāja un tādēļ nākam šeit ēst Benedikta olu ar bekoniņu, tomātu salsu un tumšo maizīti. Grētai parasti sagatavo porciju bez zaļajām lapām (nē, viņa tās "plikas" neēd) un bekonu sagriež mazos gabaliņos, lai vieglāk ēst, kā arī mērcīte ir mazāk kā mammai. Borkastis te pieejamas katru dienu un principā arī visas dienas garumā. Bet tā, ir arī pusdienu piedāvājums un ik pa laikam šeit ir labas vēlas svētdienu brokastis. Uz brunch neesam bijuši, bet droši avoti saka, ka esot ļoti labs. Vēl šeit ir garda kafija, gana liela kūku un cepumu izvēle, kā arī uz vietas gatavoti dārzeņu čipsi, ko iegādāties. Bērniem pieejams bērnu krēsliņš. Telpas gana plašas - var kustēties brīvi.

Mute Food

- Pagalms, Rīga, Kronvalda parkā pie tenisa kortiem: es šo mazo kafejnīcu atceros kā necilu būdiņu, kur ziemās pirms slidošanas varēja pārvlikt slidas un nopirkt karstu sulu. Vēlāk šajā būdiņā bija META Café, kur varēja nopirkt uz vietas ceptu maizīti. Tad tukšums un nu jau ilgāku laiku - kafejnīca Pagalms. Atklājām vasarā un vasarā šeit ir brīnišķīga terase. Bērniem ir kur izskrieties, diezgan droši, jo apkārt parks nevis ielas. Ziemās terase nav, bet arī iekštelpās ir omulīgi. Par bērniem labi padomāts - plaukts ar spēļu mantām, grāmatām un spēlēm, kā arī bērnu krēsliņš un pieejamas laces!!! Šis ir pirmais restorāns Rīgā, kur to redzu un ļoti novērtēju, jo savu bieži vien aizmirstu paņemt līdzi (mazajiem, kuri grib ēst paši un mammām, kuras vēlas drēbes uz kādu brīdi saglabāt tīras, tas ir diezgan svarīgi). Ēdienkartē ir gan brokastu ēdieni, gan nopietnāki ēdieni pusdienām un vakariņām.Darba dienās pusdienu piedāvājums. Kūku stendā blakus "īstajām" kūkām, pieejamas arī vegānās kūkas. Garšīga kafija smukās metāla krūzēs.

Pagalms

- Restorāns Casa Nostra, Elizabetes iela 10b: mājīgs itāļu restorāns Rīgas Klusajā centrā. Ģimenes restorāns, kur saimniece ir latviete, augusi un dzīvojusi Austrālijā, bet viņas dzīvesbiedrs ir itālis. Visbiežāk dzirdētā valoda restorānā - itāļu. Arī viesmīļi runā šajā valodā un, protams, pavāri. Lieliskas picas un kārtīgs mājas itāļu ēdiens. Kā saka paši saimnieki, kurus restorānā var sastapt vienmēr, un reizēm spēlējot vakara kāršu partiju, viņi savā restorānā priecājas un mīl redzēt ģimenes, bērnus un dzīvniekus. Pašiem saimniekiem ir divi skaisti suņi, kurus arī reizēm var sastapt restorānā. Atsevišķa bērnu stūrīša šeit nav, toties ir bērnu krēsi un bērniem grāmatiņas, zīmuļi un papīri, kur zīmēt. Bet mazajiem šeit ļauts ir daudz - izptētīt restorāna visus stūrus, spēlēties ar sakrātajiem vīna korķiem un dežurēt aiz viesmīļa muguras visur, kur viņš dodas. Kas mums patika - kā pirmajā reizē saimnieki noskaidroja Grētas vārdu, tā nakamājas reizēs jau sagaida viņu uzrunājot vārdā. Lieki teikt, ka arī mazā ir sajūsmā. Šeit ir līdz šim labākās ēstās picas Rīgā. Ja nespēj apēst uz vietas, iedos līdzi arī tad, ja palicis būs viens gabaliņš. Vēl šeit ir antipastu jeb uzkodu bufete. Ja nav liels izsalkums, pietiek ar to. Šis varbūt nav dizainiski visspilgtākais un harmoniskākais restorāns, bet mājīgā atmosfēra, draudzīgā sagaidīšana un itāliskā sajūta atsver visu. Mums ļoti patīk. Brīvdienu vakaros, ieteicams rezervēt vai uzzvanīt pirms došanās.

Casa Nostra un FB - Casa Nostra

CITAS LATVIJAS PILSĒTAS:

KULDĪGA

- Goldingen Room, Kuldīgā, Baznīcas ielā 2-2: esmu pārliecināta, ka šobrīd populārākais un arī viens no labākajiem restorāniem Kurzemē. Atrodas pašā Kuldīgas centrā, blakus rātsnamam un labajām strūklakām, kas bērniem tik ļoti patīk. Labs ģimenes itāļu restorāns, kur var nogaršot ne tikai garšīgas (plānas!) picas, bet arī labus jūras velšu ēdienus, salātus un desertus. Gaļēdājiem arī būs no kā izvēlēties. Saimniece pavārmākslu mācijusies Itālijā, Florencē un prieks, ka nebaidījās ārpus galvas pilsētas riskēt un atvērt šāda līmeņa restorānu. Pagājušajā vasarā pirmā apmeklējuma reize nebija visveiksmīgākā (atmosfēras un sajūtu ziņā), bet tajā pat vasarā nebaidījāmies doties vēl un vēl uz restorānu. Šovasar esam uzticīgi tieši šim restorānam Kuldīgā. Bērni šeit tiek sagaidīti ar bērnu krēsliņiem un palielu mantu kasti un grāmatām. Vasarā restorānam ir plaša terase. Apkalpošana laipna, reizēm itāliski haotiska, bet tas (vismaz) mums nav traucējoši. Vecākiem vīna cienītājiem - laba vīnu izvēle. Mums te patīk. Blakus restorānam ir arī skaists parks, pa kuru var nokļūt līdz Kuldīgas muzejam (starpcitu, gana interesants) un skaistajam Kuldīgas tiltam. Kuldīga šobrīd ir viena no skaistākajām Latvijas pilsētām un darīt tur vienmēr ir kur aiziet, ko darī un ko redzēt.

Goldingen Room

ENGURE

- Būda, Engurē, Jūras ielā  95: Gandrīz pašā Engures tālakajā galā, ir maza kafejnīca ar nosaukumu "Būda". Viena no 2 Engurē un manupārt labākā. Šeit pasniedz īstu mājas ēdienu un porcijas ir ļoti prāvas. Es nekad neesmu riskējusi paņemt veselu porciju. Viss šeit ir vienkārši, bet garšīgi un uz vietas gatavots. Kafejnīcas labākais un zināmākais ēdiens ir reņģītes - marinētas un ceptas. Tās var dabūt tad, kad zvejnieki saimniecei atved reņģes. Savukārt Grētai ļoti garšo ne tikai reņģītes, bet arī frikadeļu zupa. Vienkārši, nesamāksloti, bet ir labi. Vasarā te ir jauks pagalms ar šūpolēm un bērniem nav garlaicīgi. Ir arī bērnu krēsliņš un garšīgi saldējumu kokteiļi. Cenas - ar Rīgu nesalīdzināmas.

Būda

- Café Engure, Ostas iela 1 (pretī Tirdziņam un baznīcai): Teikšu īsi, Engure jau sen to bija pelnījusi! Es un mana ģimene, esam priecīgi, ka beidzot Engurē ir lieliska vieta, kur doties paēst, padzert kokteiļus un forši atpūsties! Vēl jau kafejnīcai tikai pats sākums, bet tas ir ļoti daudzsološs un ceru, ļoti ceru, ka tā tas turpināsies. Ir jau mums pašiem pie mājas superīga terase, kur čilot un kokteiļot, skatoties kā bērni turpat spēlējās un ir pilnīgs miers (vai nemiers!). Bet iziet ārpus mājas arī ir labi un jūtu, ka Café Engure mums būs mīļa vieta. Ēdienkarte īsa, piedāvājums konkrēts (dienas loms (zivs), dienas zupa, šašliks, burgeri (zivs! un gaļas), dārzeņi un salāti piedevās. Cenas - līdz 7,50 Eur par otro ēdienu. Demokrātiskas. Garšīga kafija (kas līdz šim Engures kafejnīcās vai vispār mazajos ciemos un pilsētiņās ir retums) un laba, ne pārāk plaša, vīna liste vecākiem (vienkārši un visiem cilvēkiem viegli saprotami). Kafejnīcai ir divas terases - viena uz jumta, viena pie ieejas un pagalmā bērnu laukums. Bērnu laukums un terase (kā arī galvenā ieeja) ir ar skatu ne uz ielu, kas ir labi, jo tā ir droši. Tiem, kuri brauc ar auto - stāvvieta tieši blakus. Bet nu, Engurē vēl nav pieredzētas stāvvietas problēmas, ja nu vienīgi Zvejnieksvētku nedēļas nogalē. Mums ļoti patika atmosfēra un kopējā sajūta. Ieteicama iepriekšēja rezervācija, vai vismaz uzzvanīt pirms došanās. Pagaidām atvērta piektdienās un nedēļas nogalēs. Jauks un veikls personāls un apkalpošana ļoti raita. WC ir arī virsma, kur mazajiem nomainīt pamperus. Un sēžot iekšā, mazajiem tiek gan lego kaste, gan bērnu krēsliņš.

Café Engure 

VALMIERA

- Rātes Vārti, Valmiera, tieši pretī Valmieras Drāmas teātrim: ja nemaldos, vecākais Valmieras restorāns. Esam tur bijuši vairākkārt un visas reizes labi paēduši. Šis restorāns varbūt pec sava izskata un iekārtojuma nav tas modernākais, toties ir omulīgs un vienmēr silts (arī tiešā nozīmē). Mums labāk patīk pirmā zāle, tuvāk ieejai, jo tieši tā ir vispatīkamākā. Restorāna telpā kā leģenda stāv jau aizsaulē aizgājušā teātra režisora Oļģerta Krodera galdiņš, kurš bija regulārs šī restorāna viesis. Ēdienu izvēle ir pat ļoti plaša (mums vienmēr patīk, ja ēdienkartes nav lielas un biezas bībeles), ir arī atsevišķa ēdienkarte bērniem. Diezgan klasisks ēdienu piedāvājums, bet ar dažiem interesantiem pārsteigumiem. Cenas - salīdzinot ar galvas pilsētu - ļoti patīkamas. Mazākajiem ēdājiem pieejami bērnu krēsliņi, kā arī krāsainie zīmuļi un krāsojamās lapas laika kavēšanai.

Rātes Vārti 

TĒRVETE

- Zoltners, Tērvetē: Citāts no restorāna/viesnīcas mājas lapas: "Lielisks restorāns, lauku miera piesātināta viesnīca un oriģināla alus darītava teiksmainākajā Zemgales novadā, Tērvetē." Principā viss atbilst patiesībai. Miers šeit ir apbrīnojms un visur, kur skaties, redzi tikai Zemgales laukus. Man bija tā laime šo vietu apmeklēt vēl restorāna un viesnīcas tapšanas laikā un jau tad šeit valdīja liels vējš un patīkama aura. Nezinu, vai sakritība, bet liels un spēcīgs vējš šeit ir katru reizi, kad ierodamies! Tādēļ, ja līdzi ir mazie, esiet gatavi uzvilkt ko siltāku. Restorāns atrodas pārdesmit km attālumā no Tērvetes dabas parka (ar kājām neaiziet, 10 - 15 minūtes ar auto), tādēļ teorētiski pusdienošanu un parka apskati var apvienot. Pirmo reizi apmeklējot restorānu, viesmīles aizmāršības vai satraukuma dēļ, par bērnu ēdienkartes esamību uzzināju tikai maltītes beigās, kad šķirstīju ēdienkarti un aizšķīros līdz beigām. Bērnu ēdienu piedāvājums man patika un mazliet žēl, ka ātrāk nepamanīju un viesmīle nepateica. Taču arī no pamata ēdienkartes, Grētai pusdienas nebija grūti izvēlēties - lielais biešu zupas šķīvis (Liellopas gaļas borščs) un bērns priecīgs. Ēdienkarte nav plaša, bet ir no kā izvēlēties. Es vēl arvien esmu pārliecināta, ka ēdienkartē var iztikt bez Cēzara salātiem, bet domāju, ka ar laiku tie zudīs. Patīkama pamatēdienu izvēle. Bērni šeit ir gaidīti, bet atsevišķas izklaides bērniem (iekštelpās) nav. Toties ārā gan ir daudz vietas kur izskrieties. Kopumā mums patīk un atgriezīsimies vēl.

Zoltners

Šis saraksts laika gaitā tiks papildināts ar citiem restorāniem, kas mums iepatiksies.