Šovasar mēs ar vīru sev atklājām Kuldīgu. Es pat vairs nevarēju atcerēties, kad biju bijusi Kuldīgā, tādēļ, izmantojot Māra pēdējo atvaļinājuma nedēļu, devāmies izbraucienā. Galamērķis bija Pāvilosta, bet pa ceļam apstājāmies Kuldīgā.

Neko jaunu nepateikšu – visi, kuri tur bijuši piekritīs, ka tā ir skaista, mājīga un omulīga pilsēta. Vislabāk man patīk, ka pilsētas vēsturiskais centrs saglabāts bez uzkrītošiem un moderniem reklāmu uzrakstiem, krāsainiem veikalu nosaukumiem un gaismas kastēm. Tie vecie uzraksti uz māju sienām ir tik šarmanti un jauki.

Tā kā ierodoties pilsētā bija Grētas pusdienošas laiks, nolēmēm doties uz šobrīd ļoti izslavēto restorānu Goldingen Room. Ar pašu restorānu, domāju, viss ir pilnīgā kārtībā un tas patiešām ir ļoti jauki, ka arī ārpus Rīgas ir moderni, stilīgi un kvalitatīvi restorāni, kas piedāvā labu un arī savādāku ēdienu. Ja mēs ar Māri būtu divatā, tad domāju “kautkur piesieties” būtu grūti. Runājot par Grētas ēšanu, šeit bija mazliet sarežģītāk, bet tikām galā un bērns bija labi paēdis. Īsti neizdevās sarunāt Grētai piemērotu ēdienu (no svaigiem burkāniem, ko pavārs piedāvāja, Grēta īsti nepaēstu, bet siltās dārzeņu piedevas no kāda ēdiena nevēlējās dot tā atseviški). Beigās paņēmu mums abām dorādes zivi ar cukini un krāsnī ceptiem tomātiem piedevās un bija ļoti labi. Deserts gan Grētai ļoti gāja pie sirds – kopā ar tēti izbaudīta “mājās” gatavota plombīra saldējuma bumbiņa vafelītē ar svaigām ogām! Laime! Bērniem restorāns nodrošina gan augsto krēsliņu, kā arī ir pieejamas dažas rotaļlietas, kuras Grētai patika (koka puzles, klucīši un citas koka rotaļlietas).

Braucot mājās no Pāvilostas, atkal apstājāmies Kuldīgā un šoreiz pusdienot izlēmām jaunajā restorānā Bangert’s, tieši pie Kuldīgas muzeja, parka un Ventas rumbas. Šogad atvērts restorāns senā atjaunotā ēkā tieši pie upes. Leģenda vēsta, ka kapteinis Bangerts atvedis no Parīzes savai līgavai šo māju un uzcēlis to pie pašas Ventas Rumbas. Restorāna virtuves saimnieks ir jaunais pavārs Aigars Sīlis. Kad viesmīle jautāja, ko var piedāvāt mazākajam ēdājam, es lūdzu jebkādus dārzeņus (vārītus vai tvaicētus) un ja iespējams klāt gaļu vai zivi (bez asakām). Pārējo atstāju pavāru ziņā un rezultāts bija ļoti, ļoti garšīgs! Vislabāk mums patika tas, ka pats pavārs Grētai šo ēdienu iznesa un izstāstija, ko viņa ēdīs – seleriju biezeni (tas bija papildināts arī ar citiem dārzeņiem) ar zaļajiem zirnīšiem un vistas gaļas strēmelītēm. Māzā noklausijās un ķērās pie ēšanas.

Restorāns Bangert’s jāuzslavē par ļoti labu un pretminākošu attieksmi pret bērniem. Varbūt pats restorāns nav tas piemērotākais mazajiem (stāvas trepes, brīvi stāvoši dizaina priekšmeti utt.), tomēr liekas, ka varu apgalvot – mazie šeit ir gaidīti. Māmiņu telpa nav, bet ir ļoti plaša tualetes telpa, kur mazo pārģerbt, ja nepieciešams. Ja ir vēlme klusākā vietā bēbi pabarot, tad atliek vien izvēlēties kādu no dīvāniem kādā tālākā stūrīti. Šeit ir arī bērnu augstais krēsliņš, kā arī mazais galdiņš ar zīmuļiem un papīru jau nedaudz lielākiem bērniem. Grēta zīmuļu klāstu izmantoja, sēžot lielajā krēslā pie mūsu galda (draudzīgs atgādinājums – zīmuļus gan ik pa laikam vajag noasināt).

Šovasar šajā restorānā mēs atgriezāmies vēl divas reizes un vienā no tām reizēm ar mums bija mazs jubilārs. Krustmeitai tieši bija bijusi 7 gadu jubileja un visi kopā mēs devāmies ģimenes izbraucienā ar galamērķi – Kuldīga. Hanna ļoti priecājās par viņai sagādāto pārsteigumu  – restorāna personāls bija parūpējies gan par īpaši rotātu galda vietu un krēslu jubilāram, gan apsveikuma kartīti, kā arī kūku ar uzrakstu. Protams, veicot rezervāciju, biju teikusi ka mums nepieciešama arī kūka, bet par visu pārējo gan restorāna personāls bija parūpējies pats. Par prieku Hannai, tovakar  pie restorāna tieši bija “ikpiektdienas” brīvdabas kino un repertuārā tajā vakarā bija bērnu filma Sprīdītis. Vakars bija vēss un mums sildoties pledos sagribējās siltas siermaizes! Un ziniet – pavāri mūsu vēlmes izpildīja neskatoties uz to, ka siermaizes nav viņu ēdienkartē! Tikai noskaidroja pēc “kādas receptes ceptas” mēs vēlamies. Ļoti garšīgas bija.

Nakšņojām Kuldīgas rezidencē – skaista un šarmanta nakšņošanas vieta ģimenēm ar bērniem, kur kaķis nāk komplektā! Par to kādā no nākamajiem rakstiem.

Par to ko ēdām un dzērām mēs, pieaugušie, jau drīzumā varat lasīt manā blogā urbanicorganic.lv.