Noderīgs info


Noderīgs info

Jau no pirmajām dienām meitenēm uzturā cenšos lietot ekoloģiski tīrus dārzeņus, augļus, un ja vien iespējams, ievērojot sezonu gan dārzeņiem, gan augļiem. Tāpat, gaļu cenšos iegādāties no zināmām saimniecībām vai Eko veikalos. Taču, ja tas nesanāk, ļoti nepārdzīvoju. Ēdam dārzeņus arī tos, kas pieejami visklasiskākajos pārtikas veikalos un viss ir labi. 

Gatavojot dārzeņus, rodas labāki un ne tik veiksmīgi salikumi. Par katru no tiem man ir radies savs priekšstats. Tomēr cenšos meitai dot visu to, kas garšo pašai, kā arī dot to, ko pati īpaši nemīlu. Mana “vājā vieta” ir eksotiskie augļi – reti kuru ēdu. Tomēr meitai neliegšu nevienu un jau tagad, pateicoties viņai, esmu spiesta pati tos pagaršot.

Pievienotajā tabulā esmu uzskaitījusi ko un kad Grēta ir sākusi ēst. Varbūt kādam palīdz vai noder. Tabulā aprakstīta mana kā mammas un Grētas pieredze. Iespējams, ka visiem bērniņiem tas neder un iesaku arī jums neskaidrību gadījumā konsultēties ar ārstu kā to darīju es! Šajā tabulā ir uzskaitīts viss tas, ko Grēta sāka ēst un atklāja līdz 12 mēnešu vecumam. Pēc gada vecuma es Grētai ļauju pagaršot jau tik daudz, ka vairs nevar uzskaitīt. Es gandrīz neko nebaidos dot pagaršot, bet ir dažas lietas, no kā vēl arvien izvairos – piemēram, šokolāde un tās izstrādājumi, dažādi saldumi (arī eko konfektes, šokolādes un citus saldumus pērku ļoti reti), vidēji jēli vai jēli produkti (mērces un krēmi ar termiski neapstrādātām vai maz apstrādātam olām, maz cepta gaļa, suši ar jēlām zivīm), stipras garšvielas (pipari, čilli, vīna etiķis, balzamiko, arī sāls utt.). Bet idejiski mūsu garšu pasaule pa mēnešiem (no 4 – 12 mēneši) atklājās šādi:

 

  4 MĒNEŠI 5 MĒNEŠI 6 MĒNEŠI 7 MĒNEŠI 8 MĒNEŠI 9 MĒNEŠI 10 MĒNEŠI 11 MĒNEŠI 12 MĒNEŠI 
DĀRZEŅI Ķirbis, selerijas sakne, saldais kartupelis, burkāns, biete, fenhelis, cukini, puķkāposts Klāt nāca tomāts, gurķis, spināts, kartupelis, kālis Klāt nāca zaļie zirnīši (saldēti), kālis, zaļumu dīgsti, puravs, pakčojs, sparģeļi Klāt nāk visi citi dārzeņi, kas pieejami tirgū un ko varbūt neesmu uzskaitījusi.   Klāt nāk svaigie zaļie zirnīši no pākstīm kā “lielajiem bērniem”. Sākam ēst zupas. Kā pirmā – biešu zupiņa.                                   
AUGĻI   Banāns, mango, ābols Avokado, avenes, mellenes, upenes, zemenes, arbūzs   Īstās zemenes Visas svaigās ogas, kuras ir dārzā, mežā (izņemot ērkšķogas)  Citrusaugļi    
GAĻA     Trusis, jaunlops Liellops, tītars Vista, cālis   Pīle    
ZIVS     Pikša, dorāde, āte un citas baltās “bezasaku” zivis   Pikšas kotletītes   Jūras veltas (termiski apstrādātas)    
PIENA PRODUKTI   Bezpiedevu jogurts (ne vairāk kā 1 tējk.) no govs, kazas un aitas piena. Pašgatavots biezpiens, grieķu jogurts Rikotas siers Pašu negatavots biezpiens, mozzarella siers, krējums. Pirmais saldējums (mazliet) vēderā. Pie pusdienām neatņemama sastāvdaļa ir tīrkultūra, kefīrs vai paniņas.      
GRAUDAUGU PRODUKTI Speciālās bērnu putras no auzām, prosas, rīsiem vai mannas (mēs lietojam Biotēkas, Zaļā Govs un citos “eko” veikalos esošās Hollle putras.   Rīsu galetes   Graudu maizīte, rupjmaize. Vāram parastās auzu pārslu, 5-graudu, 3-graudu, rīsu putras brokastīm.      
CITI PRODUKTI   Olīveļļa Rieksti     Pankūkas (tikai nogaršošanas nolūkā) Saldējums, aukstā zupa   Olas (vistu, paipalu)

Par mani

Sveiki, mani sauc Inga!

Mani sauc Inga, es esmu sieva Mārim un mamma divām lieliskām meitām - Grētai Teodorai un Florencei Rozei. Kopš es sevi atceros, ēst man ir paticis vienmēr. Laikā, kad pirmo reizi kļuvu par mammu, es jau zināju, ka saviem bērniem vēlēšos mācīt ēst! Un tas ir tas, ko daru ikdienā. Gatavot bērniem nav tik sarežģīti cik izklausās. Tas ir pat aizraujoši.

Par meitenēm

Grēta un Florence

Kalniņu ģimenē aug divas burvīgi brīnišķīgas meitas – Grēta Teodora un Florence Roze! Ko gan citu, kā to, ka viņas ir labākais, ko ar vīru esam paveikuši, par savām meitenēm es varētu teikt.

Lasīt vairāk

Grāmata

Instagram

Facebook

Lasītākie ieraksti

Jaunākie ieraksti

Meklēt pēc